Reklama na internete

reklama na internete

Reklama na internete má v súčasnosti už neuveriteľné množstvo podôb. A aj pomenovaní, pretože okrem pojmu online marketing sa udomácnili už aj pojmy digitálny marketing či digital marketing). Či už hovoríme o PPC reklame, SEO, sociálnych sieťach, natívnej reklame, banneroch, PR článkoch alebo videoreklame, každá z nich má svoje dôležité miesto v plánoch podnikateľov. Zorientovať sa v tomto svete je čoraz zložitejšie a cesta k zákazníkovi je neustále klukatejšia.

Pri výbere správneho formátu je kľúčové stanoviť si ciele a identifikovať súčasný stav. Až po splnení týchto podmienok viete správne rozhodnúť o vašej online stratégii. Dôležité je vedieť, že nie každá forma reklamy na internete je vhodná práve pre vás.

Klient A potrebuje zvýšiť povedomie o značke a mal by sa tak vydať úplne inou cestou ako Klient B, ktorý chce zvýšiť svoje pozície v neplatenom vyhľadávaní. Do toho príde Klient C a potrebuje okamžite vysoké pozície na Google a reklamu pre svoje Youtube videá. Každý z nich má iný cieľ, každý z nich má iné požiadavky a potrebuje individuálny prístup.

Skúsený marketér vás správne nasmeruje, pomôže vám s návrhom stratégie aj nastavením kampaní. Správny profesionál si s klientom nastaví reálne očakávania, zhodnotení jeho možnosti a navrhne optimálne riešenie v súlade s vašimi cieľmi.

Aké možnosti vám ponúka reklama na internete:

Google reklama
Zrejme najvyužívanejšia forma online reklamy. Cez Google Ads (donedávna ešte Google Adwords) si viete nastaviť kľúčové slová, aby ste prakticky okamžite zaujali popredné pozície. V obsahovej sieti Google nastavíte propagáciu bannerov s prakticky neobmedzenými možnosťami cielenia. Cez Google Ads rozhranie sa nastavuje aj Youtube reklama, čo mnohí podnikatelia netušia. Hlavnou výhodou je ppc model – platíte len za klik, nie za zobrazenia reklamy.

Facebook reklama
Propagácia na najväčšej sociálnej sieti v našich končinách ani zďaleka ešte nedosiahla na vrchol. Facebook marketing nie je len o pridávaní príspevkov a ich propagácii. Ponúka ďalšie zaujímavé možnosti ako videoreklamu, dynamický remarketing, dotazníky či špeciálne reklamy pre mobily.

Youtube reklama
Na Slovensku stále pomerne podceňovaná a prehliadaná forma propagácie. Mnohé firmy netušia, akou skvelou alternatívu k TV reklame môže byť. Platíte len za zhliadnutie a to už od 1 centu, vy si stanovujete, koľko denne utratíte a komu sa bude zobrazovať. Je to ideálny spôsob pre všetkých, ktorí tvoria videobsah, majú čo povedať svojej cieľovej skupine a v televízii si nemôžu dovoliť žiadny priestor. Pre veľké firmy je Youtube reklama výborná príležitosť na oslovenie zákazníkov, na ktorých nemajú dosah cez TV (táto skupina ľudí sa s pribúdaním rokov stále zvyšuje. Rovnako zvýšia dosah svojej marketingovej kampane na obrovské množstvo ľudí v krátkom čase.

Optimalizácia pre vyhľadávače
SEO je dôležitou súčasťou každého webového projektu. Každý klient by mal poznať stav svojho eshopu, zhodnotiť jeho výkonnosť a v spolupráci s odborníkom navrhnúť kroky, ktoré zlepšia pozície v neplatenom vyhľadávaní na Google. SEO je hotová alchýmia a vašu pozíciu ovplyvňuje vyše 200 faktorov. Vďaka správnemu nastaveniu webu a dlhodobej práci môžete ukrojiť z pomyselného koláča vyhľadávaní dôležitú časť aj pre seba.

Aké služby poskytujem?

Google reklama

Zabodujte na horných pozíciách Google vďaka Google Ads

SEO

Zlepšite neplatené pozície v Google vďaka správne stratégii

Facebook reklama

Využite potenciál najväčšej sociálnej siete naplno

Analýza webu

Vylepšite svoj web na základe kvalitnej webovej analýzy

Youtube reklama

Preskúmajte neprebádaný priestor video reklamy

Cenové porovnávače

Vedeli ste, že aj porovnávače je možné optimalizovať na výkon?